Pages are not fully translated for the English language.

Latest posts

Programming in language Basic (Q, VB, VBA)

programming

Basic, přesněji QBasic (1.1) byl první programovací jazyk, ke kterému jsem kdy přičuchl. Bylo to ještě v době, kdy jsme doma neměli ani počítač a já chodil na střední školu. V malé zapadlé místnosti se starými počítači jsem se nejrpve naučil příkaz napiš, pípni notu, pak postupně měnit barvu, kurzor. Postupem času jsem se naučil používat většinu příkazů tohoto jazyka. Plynule jsem přešel na verzi 4.5. Po pár letech, kdy si naše rodina zakoupila počítač, jsem začal programovat i pod systémem Windows, tehdy již pod prostředím Visual Basic 6.0.

Jelikož jsme neměli internet a mě programování bavilo, postupně jsem si vytvořil všechny vlastní programy, které mi usnadňovali život. Jednalo se o dávková přejmenování, přehrávače videí, prohlížeče obrázků, všemožné i nemožné hry, prostě cokoliv mě napadlo, to jsem si vytvořil. Jelikož jsem však neměl počítač jen sám pro sebe, většinu kódu jsem nejdříve vytvořil na papír a pak jej přepisoval do počítače.

Jelikož jsem v tomto jazyce programoval spoustu let, mám v šuplíku desítky, možná i stovky různých programů a příkladů. Zde uvádím přůřez přes různé distribuce jazyka Basic. Pokud by měl někdo zájem o celý projekt nebo výsledný exe soubor s knihovnami, rád je poskytnu.

Calendar (VB6)

Semi-transparent calendar with tray support. This callendar also notifies about state holidays and user notes.

Click the label to show the source code
Calendar.bas: Visual Basic source file
Calendar-functions.bas: Visual Basic source file
Calendar-images.zip: Images collection

List of applications